Strona główna/Aktualności/Wyjazd do Ustrzyk Dolnych

Wyjazd do Ustrzyk Dolnych

18/05 2026

Wyjazd do Ustrzyk Dolnych 
W dniach 11–12 maja 2026r. harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej im Straży Granicznej oraz 3 zuchów z 15 Gromady Zuchowej „Płonące Iskierki” z naszej szkoły wraz z harcerzami Rudy Różanieckiej uczestniczyli w biwaku integracyjnym, który odbył się w Ustrzykach Dolnych w Ośrodku Harcerskim Bieszczadzki Trakt.
Był to czas pełen wrażeń, harcerskiej przygody oraz przeżyć na łonie natury. Już pierwszego dnia uczestnicy zaliczyli szlak na punkt widokowy Holica. W trakcie wędrówki wykonywali harcerskie zadania gry terenowej „Na Szlaku”, podziwiali cuda natury (salamandrę plamistą, sowę), piękno bieszczadzkiego krajobrazu. Nie zabrakło też pieczenia kiełbasek, śpiewania piosenek oraz świeczkowiska.
Podczas biwaku uczestnicy brali udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których mogli rozwijać swoje zdolności manualne i kreatywność. Wykonane dzieła mogli zabrać do domu na pamiątkę.
Był to wspaniały czas spędzony wśród harcerskich przyjaciół umożliwiający nawiązanie nowych znajomości, integracji środowisk harcerskich. To kolejna przygoda harcerska i zuchowa, która wzbogacił wszystkich o nowe doświadczenia i przeżycia.

do góry