Strona główna/Aktualności/Uroczystości pod pomnikiem

Uroczystości pod pomnikiem

13/05 2026

Uroczystość pod pomnikiem nasza pamięć o przeszłości Ulicko - Seredkiewicz 
Społeczność naszej szkoły uczestniczyła dzisiaj w uroczystości poświęconej pamięci Polaków - mieszkańców wsi Ulicko-Seredkiewicz, zamordowanych 27 kwietnia 1944r. przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA.
W uroczystej mszy, w której oprawę czynnie włączyli się nauczyciele naszej szkoły i harcerze, oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych uczestniczyli m.in.: przedstawiciele środowisk żołnierskich i kombatanckich, zuchy i harcerze działający w naszej szkole, przedstawiciele spadkobierców rodzin ofiar z Ulicka-Seredkiewicz, delegacje organizacji lokalnych, przedstawiciele samorządu Gminy Lubaczów na czele z panem wójtem Wiesławem Kaplem, a także delegacja Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z panią prezes Marią Magoń.
Uroczystość z okazji 82 rocznicy tamtych wydarzeń jest świadectwem pamięci i szacunku dla tragicznej historii naszego narodu oraz symbolem wspólnoty, która pielęgnuje pamięć o przeszłości.

do góry