Strona główna/Aktualności/Udział szkoły w lekcjach DBI

Udział szkoły w lekcjach DBI

13/05 2026

Udział szkoły w lekcjach DBI 
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania mające na celu promowanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Na różnych poziomach edukacyjnych przeprowadzono lekcje tematyczne poświęcone zagrożeniom w Internecie oraz sposobom ich unikania.
Podczas zajęć uczniowie poznali m.in. zasady ochrony danych osobowych, znaczenie silnych haseł, konsekwencje hejtu oraz cyberprzemocy, a także sposoby rozpoznawania fałszywych informacji i prób wyłudzeń (phishingu). Nauczyciele wykorzystywali materiały w formie filmów, które angażowały uczniów i zachęcały do dyskusji.
Zwieńczeniem całej akcji był szkolny konkurs pod hasłem „Pomyśl zanim klikniesz”, którego celem było rozwijanie świadomości oraz kreatywnego podejścia do tematu bezpieczeństwa online. Uczniowie przygotowywali prace w formie plakatów o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem społeczności szkolnej.
Podjęte działania przyczyniły się do zwiększenia wiedzy uczniów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uświadomiły im, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie w sieci.

do góry