Akademia - Konstytucja 3 maja
„Witaj majowa jutrzenko…”
30 kwietnia 2026 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i z Niepublicznego Przedszkola zaprezentowały piosenkę, taniec i wiersz. Uczniowie klasy IV przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przypomniał nam o ważnych dla Polski wydarzeniach, które miały miejsce w 1791 roku, jak i o tym, że miesiąc maj wypełniony jest istotnymi datami, o których nie należy zapominać.
Wolność to dar, Naród siła, a Ojczyzna piękny dom, który należy pielęgnować każdego dnia swoimi czynami i słowami.